Masáže


Co je dobré vědět před masáží:

Pro Váš maximální požitek z masáže není vhodné minimálně hodinu před masáží jíst vydatnější pokrmy. Prosím, nechoďte na masáž, máte-li pocit, že na Vás tzv. něco leze. Chráníte tak především sebe před silnějším průběhem onemocnění. Před masáží je vhodné si sundat všechny šperky z masírované partie těla. Před masáží je dobré se osprchovat či vykoupat. Ale naopak po masáži je dobré ještě pár hodin nechat působit masážní olej a jeho všechny blahodárné složky na pokožku a proto se hned po skončení masáže nesprchovat. U některých masáží, prosím, počítejte s tím, že i při sebevětší snaze dojde k menšímu zamaštění Vašich vlasů. Máte-li v době, kdy jste objednaná na masáž, menstruaci, je možné, že po masáži prováděné v oblasti zad bude průběh menstruace silnější. Víte-li, že by Vám tento důsledek vadil, odhlaste se, prosím, z masáže. Jste-li těhotná nebo máte podezření na těhotenství, nechoďte, prosím, v zájmu Vašeho zdraví a zdraví Vašeho dítěte na masáž. Masáž také vynechejte, berete-li právě antibiotika. Na masáž nesmí nikdo přijít pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Nabídka masáží:

Spoušťové body (trigger points)

Dají se definovat jako velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech. Mají schopnost vyvolávat přenesenou bolest v jiných částech těla. Například bolest ruky může vycházet ze SpB na šíjových svalech, píchání v bocích ze zad, bolesti kloubů pochází z jejich okolních svalů a nejtypičtější migrény mají samozřejmě původ ve svalech krčních. Dá se použít i na akutní stavy.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda jemně a šetrně odstraňuje chronickou ztuhlost svalů (např.beder a krku), vyrovnává délku končetin, upravuje statiku těla. Účinně ošetřuje klouby a zbavuje bolesti zad.Regeneruje páteř, nabízí možnosti nápravy skoliózy. Je efektivní technika, která je určena pro klienty všech věkových kategorií. Můžete pracovat jak s malými dětmi, tak se seniory.

Breussova masáž

Je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Manuální lymfatická masáž

Je vhodná především při:

 • otékání kotníků a nohou z oslabení imunitního systému
 • bolesti hlavy a jejich prevence
 • bolesti páteře, svalů
 • vynikající prevencí proti celulitidě
 • bolesti těla po sportovních výkonech
 • relaxaci, regeneraci a detoxikaci

Obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech, zrychluje odvádění škodlivin z organismu – detoxikaci. Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, nevhodnými polohami při práci, nedostatkem pohybu se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekcím, otékáním nohou, otoky v obličeji, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Havajská masáž ( Lomi Lomi )

Tato ojedinělá metoda je odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech jako rituální masáž. Spojení relaxační masáže celého těla s tóny podmanivé hudby a vůní exotických olejů vyvolává hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Snadno se odpoutáte od každodenní reality a soustředíte se jen a jen na sebe a na svou relaxaci. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, podporuje přirozenou detoxikaci těla, uvolňuje klouby, odstraňuje bolesti a stažení svalů.

Indická masáž hlavy (protistresová)

Starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Uvolňuje oblast šíje, ramen a hlavy a navodit u něj pocit zdraví, klidu a psychické pohody. Dá se provádět vsedě, bez i s olejem, ale nejlépe v širokém tryčku. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Klasická relaxační masáž

Masáž odstraňující únavu, stres a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, napětí, zkrácení a bolestivost svalstva. S uvolněním svalů dojde zároveň i k uvolnění ztuhlých kloubů. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. Zmírňuje bolesti hlavy a problémy se spánkem. Doporučuje se masáž celková, kde se masírují dolní končetiny zepředu a zezadu, horní končetiny, záda, šíje a hlava.

Lávové kameny

Relax. masáž spojená s masáží horkými lávovými kameny. Masáž využívající teplo z nahřátých vulkanických kamenů, které postupně přechází do ztuhlých svalů. Speciální masážní techniky kameny a jejich postupně cílené přikládání dokonale uvolní tělo a mysl, zbavují stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje organismus a působí blahodárně proti celulitidě. Vyrovnává energii v těle, příjemně celé tělo prohřívá, hluboko relaxuje a harmonizuje. Jedna z nejluxusnějších a nejúčinnějších masáží pocházející z Polynésie.

Kinesio tape

Kinesio tape - jedná se o pružnou a tělu se přizpůsobující náplast, díky které se řeší jak akutní, tak i chronické stavy svalů a kloubů. Pokud je problém řešen hned pomáhá i od otoku a bolesti. Chronické a dlouhodobé věci, je třeba tapeovat opakovaně 2 - 5x za sebou, aby se pomohlo tělu problém vyřešit úplně.

Je vhodná především při:

 • vyvrknutý kotník
 • opakovaně se vyhazující kolenní nebo ramenní kloub
 • natažené nebo natržené svaly
 • zamrzlé rameno
 • opakující se věci jako: tenisové a golfové lokty, ostruhy, vbočené palce
 • řeší lymfatické problémy (zprůchodnění lymf. systému a zmenšení partií břicha, zadku a stehen)